TÜRKİYE

 
Anasayfa Kariyer İletişim BDO Int. ENGLISH

İNSAN KAYNAKLARI

Merhaba Genç Arkadaşlar,

BDO web sitesini ziyaret ederken, birkaç dakikanızı da bu sayfaya ayırmanızı istedik.

Amacımız, sizin gibi iş hayatına ilk adımlarını atan genç insanlara, BDO ve benzeri uluslararası çapta mali müşavirlik hizmeti veren işletmelerde, hem ne gibi kariyer olanakları olduğunu açıklamak hem de audit, vergi ve yönetim danışmanlığı uzmanlık alanlarının özelliklerini belirterek, sizin kişiliğinize ve amaçlarınıza uygunluğunu tespit etmenizi sağlamak.

Öncelikle BDO içinde çalışmak istiyorsanız,

Çalışkan
Takım ruhuyla hareket edebilen,
Eleştirirken bile yıkıcı değil, yapıcı olabilen
Yeniliklere açık

bir kişi olmalısınız.

Evet, yukarıdaki özellikler BDO'da çalışmak isteyen kişilerde aradığımız genel özellikler.

Şimdi, BDO'nun verdiği bağımsız denetim hizmet dalına ilişkin ve sizin kariyerinizle ilgili vereceğimiz kararlarda size ışık tutacak özellikleri açıklayalım :

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Audit (Bağımsız Denetim)

Kafasına yeminli mali müşavir olmayı koyan veya uluslar arası denetim & müşavirlik firmasında kariyer yapmak isteyen veya gelecekte işletmelerde mali işler müdürü ve daha üstü yönetici seviyelerinde çalışmak isteyen genç arkadaşlar için Audit bölümü, kariyerlerine başlayabilecekleri en doğru yerlerden biri. Audit bölümünde sadece, uluslararası denetim tekniklerini, Sermaye Piyasası Kanunu'nu veya Uluslararası Muhasebe Standartları'nı değil;

Bir işletmenin mali tablolarını "okumayı"

Bir işletmenin satış, satın alma, v.b. ana faaliyetlerinin muhasebe ve finans departmanlarında nasıl finansal tablolara dönüştüğünü ve bu departmanların çalışma mekanizmasını

Bir bağımsız denetçi gözlüğüyle, işletmelerin uyguladıkları muhasebe politikalarıyla, Sermaye Piyasası Kurulu veya Uluslararası Muhasebe Standartları Komitesi gibi düzenleyici kuruluşların empoze ettiği muhasebe politikalarının, işletmelerin mali sonuçlarını ne denli değiştirebildiğine,

tanık olacaksınız. İyi derecede İngilizceye vakıf olabilmek, üniversitelerin, işletme, iktisat, kamu maliyesi vb. bölümlerinden mezun olmak ve en önemlisi istekli, uyumlu ve disiplinli olmak, bizim sizlerde aradığımız temel özellikler.

Öte yandan, çalışma hayatının kişinin sadece teknik bilgisini değil sosyal yönlerini de zenginleştirdiği bir gerçek. BDO'nun Audit ve diğer bölümlerinde, BDO yöneticileri huzurlu ve ahenkli bir çalışma ortamının yaratılmasına ve bu ortamın korunmasına özen gösterirler. Audit bölümünde, belli aralıklarla bölüm çalışanlarının organize ettiği bir sosyal etkinlik gerçekleştirilir. Audit ve Vergi departmanları, düzenli olarak hafta sonlarında futbol karşılaşmaları düzenlerler. Daha da önemlisi, ilişkilerimizde mesai saatleri dışında ne kadar samimi olursak olalım, mesai saatlerinde profesyonelliğin gerektirdiği, birbirimize karşı önyargısız ve objektif olma kurallarına sıkı sıkıya bağlı kalırız.

Audit bölümüne başvurmak isteyenlere son bir sözümüz var!!!

Aynı gün içinde, başınızda işinizi bir an önce bitirmenizi isteyen "stres" dolu bir "senior" ile başa çıkabilecek;

Sizin meslekte daha yeni olduğunuzu anlayıp ciddiye almayacak bir müşteri firma çalışanına tepki göstermemeyi becerebilecek iradeye sahip,

Gün sonunda da iş arkadaşlarınızla birlikte tüm bu olanlara gülüp geçebilecek olgunluğa erişmişseniz, hiç durmadan bize başvurunuzu yapın.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vergi Danışmanlığı Hizmetleri

Gelelim Vergi bölümüyle çalışmak isteyen genç arkadaşlarda aradığımız özelliklere...

Öncelikle, bu arkadaşlar; araştırmayı seven, "Vergi mevzuatı" denen ciltler dolusu kanun, tebliğ, yönetmelik, mukteza, v.b. bilgi kaynaklarını tarayıp, istediği enformasyonu bu bilgi denizinden çekip çıkarabilecek azme ve sabıra sahip olmalı. Esasen Vergi bölümünde çalışmak isteyen arkadaşların herşeyden önce kendilerini ciddi bir "bellek" testinden geçirmeleri gerekiyor. Ülkemizde "hızlı" değişen vergi kanunlarını, belleklerinde tutabilmeleri için, esaslı bir hafızaları olmalı.

Vergi bölümüne başvuran genç arkadaşlarımıza şu mesajı vermek istiyoruz :

Eğer kabul edilirseniz, Türkiye'nin en saygın mali danışmanlık şirketlerinden birinde, vergi tekniği, Türk vergi mevzuatı ve uygulaması, v.b. konularında uzman olacaksınız.

Ayrıca şunu da unutmayın ki, uzmanlık alanınız vergi ile sınırlı olmayacak, kambiyo rejimi, yabancı sermaye, sosyal sigortalar, teşvik uygulama ve serbest bölgelere ilişkin kanun ve yönetmeliklere değin, mali danışmanlık alanına giren bir çok konuda, uygulamaları öğrenmiş olacaksınız. Bu arada, bir işletmenin mali yönetimi açısından, vergi planlamasının ve benzeri mali konulardaki doğru bilgilendirmenin ne denli önemli olduğunu yaşayarak öğreneceksiniz.

Evet, Vergi bölümüyle ilgili genel olarak verebileceğimiz ipuçları bunlar. Bizi daha yakından tanımak istiyorsanız, web sayfamızdaki başvuru formunu doldurun ve bize gönderin.

Başvuru Formu için tıklayınız

Türkiye'den Muhasebe ve Ekonomi Haberleri

  • 14 / 10 / 2019 


Garantisi ile sınırlı bir Birleşik Krallık şirketi olan BDO International Limited’in üyesi ve Türk anonim şirketleri olan BDO Denet Bağımsız Denetim Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş., Denet Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş., BDO Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş., BDO Turizm Danışmanlığı A.Ş. BDO Yayıncılık A.Ş. ve BDO İK Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş. bağımsız üye kuruluşlardan oluşan BDO ağının bir parçasını teşkil etmektedir.
BDO, BDO ağı ve her bir BDO Üye Kuruluşu’nun marka adıdır.